To trzeci rok, który rozpoczęliśmy złazem na Góry Pieprzowe z PTTK. Zanim wsiedliśmy na rowerki, przespacerowaliśmy się dzień po Walentynkach do Trześni :-)

Sezon rowerowy otwarty został tradycyjnie z PTTK w marcu; ruszyliśmy pełną parą i nie próżnowaliśmy (niejednokrotnie pomimo niesprzyjającej aury).

W tym roku ponownie zasłynęliśmy w mediach - w radiu Kielce został wyemitowany wywiad dot. naszej grupy, przeprowadzony z Miśkiem i Piotrem:

W maju wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę po Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim (do Łęcznej dojechaliśmy samochodami), a w czerwcu – na Roztocze (wyjątkowo deszczowe).

Dłuższa wycieczka to oczywiście Jura Krakowsko-Częstochowska, która nie do końca wypaliła rowerowo – ze względu na pogodę... To była pierwsza wyprawa pod wspólną banderą z PTT Tarnobrzeg (oprócz jedniodniówek, jak np. pikniki nad Klonowym). I tak jak PTT wciągnęło Equipę, tak Equipa zaczęła wciągać członków PTT... :-)

Popołudniowe lajciki weszły nam w krew – nie było konieczne umieszczanie informacji na stronie, a we wtorkowe i czwartkowe popołudnia cykliści systematycznie spotykali się na zbiórce przy pomniku Solidarności.

Ponadto w kalendarium zamieszczone są relacje i zdjęcia z wypraw cyklistów związanych z Equipą (pielgrzymka do Wilna, rowerowy piknik w Beskidzie Niskim).

Teoretycznie sezon rowerowy został zakończony w listopadzie spotkaniem wspomnieniowym, jednak podgrupa mogących i lubiących dużo, długo i daleko nie poddaje się i co niedziela wyrusza spod Bramy na kolejną wycieczkę. Podobno Dziabąg naszykował już łańcuchy na koła w razie śniegu :-)

Zapraszamy do oglądania zdjęć i czytania relacji z naszych wycieczek w sezonie 2009!