Zapraszamy na wakacyjną wyprawę szlakiem polskich latarni morskich!!!

Termin: 17-25 sierpnia 2012 
 
Tegoroczna wakacyjna wyprawa to objazd rowerami od Świnoujścia aż po Hel. Przejedziemy zatem niemal całe polskie wybrzeże Bałtyku, a dodatkowo zwiedzimy Trójmiasto.
 
TRANSPORT tam i z powrotem
Do Świnoujścia dostaniemy się pociągiem jadącym z Lublina. Do Lublina - rowery pojadą busem zorganizowanym przez Przełoma, a my cykliści - samochodami, autobusem, busem, stopem (pełna dowolność). Opłaty za busa - do ustalenia (paliwo + "na flaszkie"). Pociąg Lublin-Świnoujście to pociąg dzienny, w związku z tym po podróży nie wskakujemy od razu na rowery, a kierujemy się na nocleg.
Powrót z wyprawy: z Helu przepłyniemy tramwajem wodnym do Gdańska, zwiedzimy Trójmiasto i nocnym pociągiem z Gdynia wrócimy do Lublina. Stąd na dwie opcje: rowery przełomowym busem, a my w sposób całkowicie dowolny do Sandomierza ALBO z Lublina do Stalowej szynobusem z rowerami, a potem powrót na dwóch kółkach do Sandomierza.
 
TRASY i ogólne założenia 
Dzienne trasy nie będą przekraczać 80km. W planie oprócz jechania z wiatrem :) mamy także zwiedzanie atrakcyjnych miejsc w nadmorskich kurortach (szczególnie latarni - zgodnie z hasłem przewodnim wycieczki) oraz plażowanie.
 
NOCLEGI 
Miejsowości, w których planujemy nocować, to kolejno: Świnoujście, Niechorze, Ustronie Morskie, Dąbki, Rowy, Łeba, Władysławowo.
 
WSPARCIE 
Będziemy mieć do dyspozycji Service Car'a, który zabierze nasze cięższe bagaże (typu namioty, śpiwory, karimaty). Service Car wyjeżdża nad morze tydzień wcześniej, więc bagaże dostarczamy do piątku 9 sierpnia br.
 
 
Wstępny plan wyprawy dostępny jest TUTAJ (plik PDF). 
 
 
Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (503347722) oraz w dziale Zapisy na wycieczki
Termin zapisów: do czwartku 1 sierpnia br.