Przyjemna, popołudniowa traska, wśród sadów i z domieszką kilku podjazdów Tongue out

1. Wyjeżdżamy spod Bramy Opatowskiej żółtym szlakiem, tj. ulica Żeromskiego, dworzec PKS, ul. Wojska Polskiego, ul. Różana, przecinamy obwodnicę (ul. Kwiatkowskiego), ul. Sucharzowska.

2. Skręcamy w lewo w ul. Chwałecką i pedałujemy ok. 2km do głównej drogi (ul. Ożarowska), którą przecinamy, jedziemy prosto (lekki podjazd na ul. Rolniczej).

3. Cały czas trzymamy się tej drogi - jedziemy pośród pięknych sandomierskich sadów. Asfalt zamienia się w płyty, a te w polną dróżkę (kurz w upał, błocko po deszczu Wink).

4. Ok. 2,5km od ul. Ożarowskiej pojawiają się po prawej stronie radary wojskowe. Omijamy. Za chwilę docieramy do rozjazdu - skręcamy w lewo.

5. Po 1,5km pedałowania dojeżdżamy do Lenarczyc. Na krzyżówce skręcamy w prawo, a zaraz w lewo. Jeśli byśmy się zgubili (w Lenarczycach, he he!) to pytamy miejscowych o drogę na Obrazów - to nasz kolejny cel.

6. Po opuszczeniu zabudowań Lenarczyc mamy ok. 0,5km do głównej drogi (na Opatów) - oczywiście przecinamy i kierujemy się prosto, w stronę Obrazowa.

7. Na krzyżówce obok dużego parkingu i niedaleko kościoła jedziemy prosto - na Malice.

8. Po 2km znajdujemy się na krzyżówce. Można ją przegapić, bo akurat mamy z górki Laughing Ale to nic - i tak jedziemy prosto (trochę domostw, trochę sadów).

9. Po kolejnych 2km jesteśmy pod żółtym sklepem w Polanowie (dobry moment na Frumencik!).

10. Kiedy uzupełnimy wodę w organizmie, jedziemy dalej (prosto) - do Samborca.

11. Przecinamy główną drogę (na Kraków) i jedziemy wzdłuż wału (jeszcze asfaltem).

12. ...a kiedy go zabraknie - kombinujemy Smile Przejeżdżamy wał, mostek na Koprzywiance, wał... Skręcamy w lewo i wzdłuż wału jedziemy do drogi asfaltowej.

13. Po dojechaniu do asfaltu mamy most na Koprzywiance po lewej (możemy z niego poobserwować okolicę), a skręcamy w prawo - przed nami dłuuugi odcinek prostej (prawie 2,5km!) do istotnego dla nas rozjazdu. Opcja alternatywna: chcemy nadrobić parę kilometrów i nie lubimy długich prostych - 600m od mostu skręcamy w prawo i... polecam tę mapkę.

14. Wracając do "istotnego dla nas rozjazdu" - skręcamy na nim w lewo i po kilkuset metrach nasza droga ooostro skręca w praaaawo.

15. Dojeżdżamy do krzyżówki "T", skręcamy w lewo - jesteśmy w Zawierzbiu.

16. Do Sandomierza mamy ok. 4,5km - jedziemy ciągle prosto, za drogą; przez Koćmierzów, Zawisełcze, most na Koprzywiance...

17. Po dojechaniu do głównej drogi (ul. Krakowska) skręcamy w prawo, aby dojechać do Starego Miasta. Pod Bramą Opatowską zamykamy kółeczko Smile