Trasa bardzo łatwa, wręcz spacerowa. 19 600 m od Stacha do sklepu w Radomyślu. I około 5km do Nowin.

1. Na początek należy skierować się w stronę mostu, np. spod Bramy Opatowskiej jak to na nas przystało.

2. Po przejechaniu mostu, zaraz za nim skręcamy w lewo. Najłatwiej na początku wjechać na chodnik po tej stronie, aby nie było problemów ze skrętem.

3. Tutaj zaczyna się najspokojniejsza część drogi. Jadąc cały czas prosto po ładnym asfalcie dojedziemy się do rozjazdu z figurką po środku. Wypada się zatrzymać i pozdrowić Sławka.

4. Dalej kierujemy się lekko w lewo (chyba, że pachnie rosół w niedzielę, to w prawo) i po niewielkim dystansie dojeżdżając do zakrętu w lewo kierujemy się prosto w wąską asfaltową drogę. 200m dalej widać wał.

5. Po sforsowaniu wału dalej jedziemy przez ładny asfalt (o ile jakiś rolnik go nie zaorał), przez mostek i z góry nie rozpędzając się zbytnio, bo za 100m skręcamy w prawo i za chwilę w lewo w stronę Zalesia Gorzyckiego.

6. Jadąc prosto przejeżdżamy ostrożnie przez przejazd kolejowy i cały czas do przodu, aż do rozdroża - skręcamy wtedy ostro w prawo.

7. Dojedziemy do podjazdu na wał, przez który dojedziemy do głównej drogi w Gorzycach. Skręcamy w lewo i za mostem jakieś 150m jedziemy w kierunku Wrzaw (według drogowskazu).

8. Teraz mamy do przejechania dłuższy kawałek prostej. Po drodze mijamy pastwiska, można porozmawiać z krową bądź koniem. Bywają również kury i gęsi.

9. Z prawej strony trzeba pilnować, co by nie pojechać za daleko. Przy sklepie skręcamy w prawo szutrowym skrótem, bądź „oficjalnym” skrętem 30m dalej jeśli ktoś woli.

10. Ten kawałek drogi jest bardzo przyjemny, albowiem towarzyszą nam niepowtarzalne wiejskie widoki i odgłosy natury. Ale na krótko, bo po przejechaniu łuku skręcamy w lewo za główną drogą. Teraz bez żadnych zakrętów, więc zgubić się nie da. Mam nadzieję…

11. W Skowierzynie mijamy Planetę po prawej, ewentualnie można się zatrzymać na małe zakupy. Tuż za nim dojeżdżamy do drogi Zaleszany-Radomyśl. Jedziemy prosto.

12. Pełni radości jedziemy dalej, albowiem Radomyśl niemalże w zasięgu wzroku. Jadąc cały czas za drogą przejedziemy przez most nad Sanem i przez wspaniały pachnący las do centrum Radomyśla. Przystanek przy sklepie po prawej obowiązkowy.

13. Jeżeli przed wyjazdem wyposażyliśmy się w kąpielowe akcesoria i mamy piękną pogodę w pełni lata, to każdy na pewno marzy o wskoczeniu do wody. O jakie masz szczęście człowieku! Jadąc dalej dojedziemy do rozjazdu, gdzie skręcamy w lewo w stronę Nowin.

14. Prosta droga, ładny asfalt i las po prawej – to nas czeka przez jakieś 5km. Po przejechaniu Nowin po lewej tuż przed wjazdem do kolejnego lasu powinien być znak "koniec terenu zabudowanego". Kilka metrów przed nim skręcamy w lewo. Jadąc dalej 200m nie sposób nie zauważyć po prawej pięknego zalewu. Gorąco polecamy!

15. Droga powrotna jest oczywiście identyczna, tylko w drugą stronę. No chyba, że ktoś pragnie więcej, to można pojechać nie w prawo do Radomyśla, a w lewo przez Borów i Kosin do Zawichostu. Ta droga jest oznakowana i nie powinna przysporzyć problemów.