Spotykamy się pod Pomnikiem Solidarności. To moja pierwsza wycieczka na dłuższą trasę i z taką świetną ekipą. Byłam pierwsza na umówionym miejscu. Po chwili był Kolor i jeszcze chwilę czekaliśmy na cala resztę, a cała reszta liczyła 16 osób. Najdłużej i w niepewności czekaliśmy na Piotra (Logistic), bo to on wymyślał trasę „niespodziankę” i przyjechał niemal ostatni. Dopiero o 09:00 dowiedzieliśmy się, że dzisiejsza trasa wcale nie ma ok.55-65 km tak jak słyszałam na początku, a liczy sobie ok.90km. chyba nikt nie miał sprzeciwów.

Czytaj więcej: Annopol [24.09]

Rzadko zdarza się nam planować jednodniówki z kilku tygodniowym wyprzedzeniem, ale tym razem była okazja... Dostaliśmy nieoficjalne zaproszenie od napotkanego przez Piotra na wczasach pana Giancarlo Russo. W Baranowie Sandomierskim odbywało się tej niedzieli zakończenie lata z hucznym smażeniem naleśników oraz ich degustacją.

Czytaj więcej: Naleśniki w Baranowie [17.09]

Kto by pomyślał, że wycieczka 30km będzie trwała aż 5,5 godziny? To tak można? Można, można...

W składzie 21-osobowym wyjechaliśmy o 11 spod Bramy Opatowskiej na czele z przewodnikiem Markiem J. Co się okazało po paru minutach: mamy dwie godziny na dojechanie do miejsca docelowego – czyli pola przed Wilczycami (jakieś 15km). Udało nam się prawie idealnie, byliśmy tylko parę minut za wcześnie. Pewnie dzięki dłuuugiemu postojowi w sklepie Radoszkach.

Czytaj więcej: "Do obozowiska łowców mamutów" (PTTK) [06.08]

„A miała być ładna pogoda!” – tak, do 9.00...

Spotkaliśmy się o tradycyjnej godzinie pod pomnikiem Solidarności w dość okrojonym składzie, bo tylko czteroosobowym (FA, dziadek FA, pan Jacek i Damian).

Czytaj więcej: Zawichojska [13.08]

Dokładnie dzisiaj zostałam mianowana Press’em Equipy, a to zobowiązuje do pisania relacji. Odganiam więc upierdliwego lenia i skrobnę parę zdań o wyprawie nad Balaton...

Spóźniłam się jak zwykle. Oj, zaspało mi się. I gdyby nie Amra, to pewnie wycieczka odbyłaby się beze mnie. Ba, nawet nic nie jadłam, bo ponoć na czczo to niezdrowo.

Czytaj więcej: Balaton [23.07]